Coronavirus - Aktuální situace - přepravy do USA a Itálie

Napsal uživatel stan.turek dne Pá, 03/13/2020 - 16:30

Aktuální situace  s leteckou přepravou do USA v důsledku zákazu pasažérských letů  

Tuto středu rozhodl prezident Trump o zákazu pasažérských  letů z Schengenského prostoru do USA na minimálně  30 dní. Výjimkou jsou zatím lety z Velké Británie. Zde  je stručný  souhrn důsledku tohoto  nařízení  pro nákladní přepravu:

  • Lety z Velké  Británie jsou přeplněné,  zejména zkazitelným a pharma (lékařské) zbožím. Letecké společnosti zatím na tyto relace nezvýšily kapacity.  Tato varianta je riskantní hlavně kvůli možnosti zdržení zásilky na letišti v UK a nemožnosti screeningu velkých zásilek.
  • Síť nákladních  letadel (freighters)  funguje zatím beze změny v odletech, přednost má opět zkazitelné a pharma zboží. Nicméně v důsledků obecného snížení přepravních kapacit,  letecké společnosti účtují prémiové sazby několikanásobně vyšší než  byly do této středy tržní.
  • Letecké společnosti uvažují o využití původně pasažérských letadle pouze pro cargo,  což by zvýšilo nabízenou kapacitu.
  • Prověřujeme možnosti letů a následného doručení přes Kanadu
  • Nejbližším letiště mimo EU je Istanbul, nicméně v současné době čelí velké kongesci
  • Pro konkrétní urgentní projekty možnost využití charterových  letů.

Pro řešení letecké přepravy do USA se na nás prosím obraťte na air@wakestone.cz

Silniční přepravy mimo ČR

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou České republiky a s tím spojenými kontrolami na hranicích dochází k velkým kolonám při   vstupu i výstupu do země. Byť řidiči kamionů mají průjezd hranicemi povolený, tyto kontroly výrazně prodlužují přepravní dobu.  Každá přeprava musí být pečlivě plánována a je třeba tedy počítat s delší dobou dodání než obvykle.

 

I přes zmíněné povolení se nyní, bohužel, častěji setkáváme s odmítáním přeprav některých  dopravců do Itálie. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na road@wakestone.cz

Sledujte novinky na našem Fb