Newsletter 02 24.01.2022

Napsal uživatel stan.turek dne Po, 01/24/2022 - 08:48

 

 

Úspěšné clení

 exportních zásilek

do UK.

 

 

Firmy, které exportují své zboží do Velké Británie, jistě na přelomu roku zaregistrovaly náhlý zvýšený zájem příjemců zboží v UK o řešení celních formalit. Důvodem je, že od 1.1.2022 již ve Velké Británii neplatí přechodný režim evidence dováženého zboží, takže všichni příjemci zboží v UK musí u importů zajistit plnou celní deklaraci. To mimo jiné znamená, že je třeba už v momentu nakládky v ČR zajistit veškerou dokumentaci, jež je potřebná pro evidenci v celním systému UK a bez které není možné se zbožím do země vstoupit. Dovozci jsou povinni zajistit podání dovozního prohlášení ještě předtím, než kamion se zbožím vjede na trajekt nebo na vlak v Eurotunnelu. Na tyto nové povinnosti nebyly zdaleka všechny firmy připraveny, což vede ke zdržování zásilek, nebo přímo jejich odmítání některými dopravci či sběrnými službami.

Chceme všechny zákazníky ujistit, že jsme na zajištění veškerých celních formalit připraveni a jsme schopni je zajistit i pro vaše obchodní partnery ve Velké Británii tak, aby dodávky vašeho zboží byly stejně plynulé, jako do konce roku 2021.

 

 

Zprávy o vlivu 5G sítí

na letecký provoz

v USA

 

 

Tento týden proskočily tiskem zprávy o negativním vlivu datových 5G sítí spuštěných na letištích nebo v jejich blízkosti na funkci některých palubních zařízení v letadlech. Pravda je, že 5G sítě vliv na některé palubní zařízení mít mohou, proto se další spuštění 5G poblíž letišť v USA prozatím odložilo, aby mohlo objektivně posoudit jaké nebezpečí reálně existuje. V tuto chvíli máme informace, že jisté potíže mají letecké společnosti Emirates a United Airlines. Některé lety do USA zrušily společnosti All Nippon Cargo a Nippon Cargo Airlines. Podle informací z letecké branže se jedná spíše o problém Boeingu, nikoli Airbusu,  většina leteckých společností byla schopna změnit typ použitých strojů na linkách do USA. V současnosti neevidujeme zásadní problémy s odbavování a odlety leteckého nákladního zboží do USA a zpět.

 

 

Železniční přepravy

mezi Čínou a Evropou

před svátky v Číně

 

 

Úzkým hrdlem je především odbavování zásilek na terminálu  ve Xi’anu, provoz je komplikovaný a velmi zpomalený. Svozy a rozvozy z terminálů jsou omezené – nejvíce zasažené jsou svozy z oblastí Tianjin, Shenzhen, Hebei nebo Beijing, který navíc trápí nejen epidemie, ale i přípravy olympijských her. Lze předpokládat, že Beijing bude omezený i během jejich konání. Odjezdy z terminálu bývají se zpožděním 3 až 5 dní. V exportním směru se zásilky zadrhávají na terminálu ve Xi’anu, kde očekávají návrat k běžnému provozu.

 

Sledujte novinky na našem Fb