Newsletter #7/2022: Aktuální situace na přepravním trhu

Napsal uživatel stan.turek dne St, 06/01/2022 - 15:23

PROVOZNÍ SITUACE V PŘÍSTAVECH HAMBURG A BREMERHAVEN

 

 

V návaznosti na naše informace z minulého týdne o provozní situaci v severoněmeckých přístavech Vám zasíláme aktualizaci stavu a dopadu na vlakovou přepravu z/do těchto přístavů.

 

Během uplynulého víkendu došlo bohužel k dalšímu zpožďování při dodávání kontejnerů na terminál CTA z důvodů kapacitních omezení na tomto terminálu. Aktuálně je při dodávání na terminál CTA nutné počítat se zpožděním, které může dosáhnout až 4-5 dnů oproti původnímu plánu. S ohledem na tato zpoždění a dostupnost slotů na terminálu CTA jsou vlakový operátoři nuceni reagovat úpravou jízdních řádů pro následující období během svátků „Pfingsten“.

 

O konkrétních dopadech na jednotlivé odjezdy na dané terminály Vás budou informovat naši kolegové z jednotlivých zákaznických servisů.

 

Následující omezení na HHLA Container Terminal Altenwerder (CTA) jsou stále v platnosti:

 

  • Terminál omezuje příjem zásilek s odvoláním se na "7 denní okno" před loděním zásilky, kde, bohužel, i pokud je při nakládce vlaku lhůta 7 dní dodržena, během přepravy do Hamburku dojde ke změně, dalšímu zpoždění lodě, a tím pádem terminál odmítne zásilku přijmout

            -  S přístavem jednají operátoři o tzv. "přechodné době", protože při železniční            přepravě, kde hovoříme o 1-2 dnech, je možné, že ke zpoždění lodě v mezidobí                dojde, ale nemůže to být důvodem k odmítání zásilek.

 

  • Terminál stále pracuje s podmínkou, že počet kontejnerů dodaných v exportu na CTA musí korespondovat s vyzvednutím importního množství, jakož i s tzv. ročním plánem zásilek. Toto pravidlo bohužel v těchto dnech není možné dodržet, protože terminál CTA je v současné době orientovaný převážně exportně a importní zásilky vyzvedáváme hlavně z ostatních terminálů.

            -    Uvedená podmínka zpomaluje oběh souprav v rámci celého přístavu Hamburk a             soupravy po exportu, určené pro import, přijíždějí pro importní zásilky se zpožděním.


 

Prosíme, abyste speciálně při zásilkách tzv. "citlivé povahy", jako jsou reefery či podobné, počítali s provozními problémy při jejich dodání na terminál.

Na zbylých terminálech v přístavu Hamburk je provoz stabilizovaný a odbavení kontejnerů a vlaků probíhá průběžně s ohledem na aktuální situaci v přístavu.

V přístavu Bremerhaven došlo také k zavedení "7 denního akceptačního okna"

V případě konkrétního dotazu na Vaši zásilku jsme Vám rádi k dispozici na příslušném zákaznickém servisu.

 


 

 

STÁTNÍ SVÁTKY V ASII

 

 

Festival dračích lodí, často známý jako festival Tuen Ng nebo Duan Wu, je tradiční čínský festival, který se koná pátý den pátého měsíce čínského kalendáře. Kromě Číny se slaví i v jiných částech Východní Asie, nám bude jistě sympatické taiwanské pojmenování "Dumpling Festival", i když jsou rýžové.


Svátek se řadí mezi 4 nejdůležitější čínské svátky (Spring Festival, Tomb-Sweeping Day, and Mid-Autumn Festival) a práce se tak v Číně zastaví na 3 dny mezi 3. a 5. červnem 2022 a slaví se i v Malajsii, Indonézii, Singapuru a zmíněném Taiwanu.


 

Sledujte novinky na našem Fb