Námořní blog

Na tomto místě vám přinášíme zajímavé informace z oblasti námořních přeprav. Jsou to informace, které pro vás mohou být užitečné z hlediska dalšího vývoje tohoto odvětví, mohou být poučením z různých událostí, které komentujeme. Pokud vás článek na tomto blogu zaujme a budete na něj chtít nějak reagovat nebo se zeptat na další podrobnosti, piště nám na Facebook případně na e-mail: office@wakestone.cz

Články

Plující požáry

Požár - všichni se ho bojí a námořníci dvojnásob. Může se to zdát až absurdní - loď přece pluje na vodě a je tedy obklopená nekonečným množstvím vhodné látky k uhašení ohně. Přes to si požáry na lodích vyžádají ročně mnoho životů a ztrát celých lodí. Všichni, kteří pracují na nákladní lodi, musí být náležitě vycvičeni v hašení různých druhů požárů a dá se říci, že dobře vycvičené posádky dosahují úrovně dobrovolných hasičů na pevnině.

Nedeklarované nebo nesprávně deklarované nebezpečné zboží - Trojský kůň na palubách lodí.

Převoz nebezpečného zboží je vždy poměrně riziková záležitost. Toto riziko lze vždy snížit vytvořením správných přepravních podmínek pro daný typ nákladu. Je také zřejmé, že pokud se správné podmínky nevytvoří, může se z nebezpečného zboží stát tikající bomba.

Severní mořská cesta. Stále jen přání nebo realita blízké budoucnosti?

Northern Sea Route - takzvaná Severní cesta je již delší dobu pod drobnohledem. S klimatickou změnou, která přeje tání ledové pokrývky Arktidy, se stává sen o celoroční splavnosti Severní Cesty reálnější.

Sledujte novinky na našem Fb