Newsletter 17/2023: Tranzitní doba námořních zásilek je opět nestabilní

Newsletter 17/2023: Tranzitní doba námořních zásilek je opět nestabilní

V posledním vydání pravidelného newslettru jsme vás informovali o našich digitálních plánech pro rok 2024. Aktuální situace, kdy rejdaři pod tlakem útoků na nákladní lodě v Adenském zálivu přesměrovávají lodě na bezpečnější cestu kolem Afriky, znamená, že se opětovně rozklíží jízdní řády liniové námořní dopravy.

Tranzitní doba námořních zásilek je opět nestabilní. Mějte s námi lepší přehled o pohybu zásilek

V posledním vydání pravidelného newslettru jsme vás informovali o našich digitálních plánech pro rok 2024.

Aktuální situace, kdy rejdaři pod tlakem útoků na nákladní lodě v Adenském zálivu přesměrovávají lodě na bezpečnější cestu kolem Afriky, znamená, že se opětovně rozklíží jízdní řády liniové námořní dopravy. Je skoro jisté, že v mnoha přístavech vznikne kongesce v důsledku příjezdu více lodí v jeden okamžik. To ovlivní vykládky nejen lodí plujících na linkách mezi Evropou a Asií, ale i linky mezi Evropu a severní a jižní Amerikou. Lodě se jednoduše budou muset postavit do fronty na odbavení v přístavech.
V době, kdy se na jízdní řády nedá spolehnout, je dvojnásob důležitá co nejpřesnější – a průběžně aktualizovaná – informace o předpokládaném příjezdu vaší zásilky do přístavu určení.

Očekávaný příjezd lodi do přístavu ETA (Estimated Time of Arrival) do přístavu určení doposud aktualizujeme podle informací od rejdaře. Ke konci letošního roku, díky napojení na platformu Fourkites, budeme uvádět i tzv. prediktivní či dynamické ETA.
Jedná se o použití umělé inteligence k upřesnění data připlutí kontejneru do přístavu na základě mnoha dynamických parametrů a aktuálních podmínek (počasí, kongesce na cestě, poloha lodi a její rychlost apod.). Tato funkcionalita byla původně plánovaná na spuštění v nové verzi eSTONE.

Vzhledem k vyhrocené situaci jsme se ale rozhodli, že teď je pravý čas spustit tuto specifickou funkci i na pozadí stávající verze eSTONE. Prediktivní ETA by měla pomoci v nastávajícím chaosu lépe plánovat doručení zásilek a případné doslání kritického množství materiálu nebo výrobků jinou, spolehlivější cestou (letecky nebo po železnici).
Přidali jsme tedy pole dynamické ETA i do Vašeho klientského rozhraní, abyste mimo standardní („rejdařské“) ETA měli ještě jeho přesnější predikci.

Budete tak mít lepší kontrolu nad svými zásilkami, a tedy budete moci pružněji aktivovat záložní řešení vašeho dodavatelského řetězce.
 
Přečtěte si plnou verzi newsletteru zde.

Další články

Newsletter 19/2024: Aktuální situace v mezinárodní přepravě

Útoky Huthiů v Rudém moři, konflikt v Gaze, omezený provoz v Panamském kanále, stávky strojvůdců v Německu, blokády důležitých dopravních uzlů a měst nespokojenými farmáři po celé Evropě (včetně silničního spojení s přístavem Hamburg nebo Zeebrugge), stávky na německých letištích.

Newsletter 18/2024: CBAM (Mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích)

V jednom z posledních newsletterů minulého roku jsme vás informovali o nové povinnosti dovozců některých komodit reportovat uhlíkovou stopu tzv. CBAM. Blíží se datum 31.1. 2024, do kterého je povinné vyplnit v systému patřičné hlášení za období 1.10.-31.12.2023. Jaké jsou tedy ty podstatné novinky a co byste měli jako dovozci zajistit a podniknout?

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavolejte mě zpět

Zanechte nám Vaše telefonní číslo a my se Vám ozveme zpět.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.